شهرداری رشت
۱۴۰۲ يکشنبه ۷ خرداد
به وب سایت معاونت ترافیک شهرداری رشت خوش آمدید
چهل ونهمين جلسه كارگروه ترافيكي شهرداري رشت برگزار شد 1392/09/30
چهل ونهمين جلسه كارگروه ترافيكي شهرداري رشت برگزار شد

چهل و نهمين جلسه كارگروه ترافيكي شهرداري رشت مورخ 11/07/92

     چهل و نهمين جلسه كارگروه ترافيكي شهرداري رشت با موضوعات مطروحه در دعوت نامه شماره 1101/55                 مورخ 09/07/92 در روز پنجشنبه مورخ 11/07/92 راس ساعت 11 با حضور معاونين و مديران شهرداري و مسئولين محترم انتظامي و راهور استان و نمايندگان دستگاه هاي قضايي و استانداري محترم در دفتر كار حوزه معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري رشت برگزار گرديد. در ابتداي جلسه آقاي مهندس طليسگر معاون محترم حمل و نقل و ترافيك شهرداري رشت ضمن عرض سلام و خير مقدم خدمت حضار محترم بياناتي در مورد ضرورت تشكيل كارگروه ترافيكي بيان فرمودند و در ادامه آقاي مهندس رحيمي مشاور سامانه نظارت تصويري در مورد روند انجام مطالعات و موانع و مشكلات بوجود آمده در طول روند مطالعات توضيحاتي را بيان فرمودند.

1-       بررسي مطالعات ساماندهي تقاطعات دفاع مقدس  و گلباغ نماز

2-     بررسي جانمايي دپو و پاركينگ قطار شهري

3-   بررسي نور ليزر نصب شده توسط كسبه شهر رشت

4-   بررسي درخواست شركت پخش فرآورده هاي نفتي استان مبني انتقال دوبرگردان روبروي انبار نفت

5-    بررسي و ايمن سازي بريدگي واقع در جاده لاكان روبروي اداره گاز

6-    بررسي و ايمن سازي اولين بريدگي بعد از تقاطع ضيابري

7-   بررسي نصب سرعتكاه در جاده پيربازار جنب مجتمع كارن

8-   بررسي مشكلات ترافيكي مجتمع ادارات انتظام

9-     بررسي پياده راه چله خانه

 

 

مصوبات:

1)        با امعان نظر به نامه شماره 16394/45/80/92 مورخ 10/6/92 رياست محترم كارگروه شوراي ترافيك استان در خصوص نصب چراغهاي ليزر كه توسط كسبه ، در بعضي از معابر شهر رشت نصب شده است و با توجه به اينكه در زمان تردد وسايل نقليه احتمال خطر تصادف به جهت نورپردازي و احتمال انحراف حواس رانندگان را در بر خواهد داشت. مقرر گرديد كه توسط شهرداريهاي محترم مناطق 5 گانه مورد شناسايي و برابر ضوابط قانوني و اخطار لازم به كسبه صادر تا نسبت  به جمع آوري اقدام نمايند.

 

2)       در مورد درخواست كسبه خيابان دكتر حشمت حدفاصل دادگستري تا مسجد چله خانه توسط معاونت محترم فني و عمراني شهرداري و با عنايت به با بذل توجه به توضيحات معاونت محترم شهرسازي و نكات اجرايي مطروحه بازديد ميداني كميته فني و همچنين  طرح در كارگروه با بذل توجه به اينكه برابر طرح تفصيلي 16 متر است و در حال حاضر عقب نشيني و بازگشايي معبر بطور كامل انجام نشده است به جهت رفع خطر با توجه به منصوبات قبلي تير برق در شارع عام، شهرداري منطقه دو طي نامه اي به اداره برق اعلام نمايد كه تير هاي منصوبه جمع آوري و زميني گردد. در عين حال در كوتاه مدت توسط شهرداري محترم منطقه و سازمان حمل و نقل و ترافيك با رنگ آميزي و خط كشي جداسازي مسير پياده رو از سواره رو با مد نظر قرار دادن قرارگيري تير هاي برق در پشت خط كشي مسير پياده رو اقدام نمايند.

 

3)     در مورد بريدگي زير پل باستاني شعار مقرر گرديد كه بريدگي جلوي تاكسيراني تا 10 روز مانده به افتتاح پل باز باشد و پس از آن مسدود شود و در مورد جزئيات و تابلوها بايد در كميته فني مطرح گردد و موضوع حركتها در جهات مختلف در صورت نياز مجددا بررسي و در كارگروه ترافيك طرح موضوع شود.

 

 

جلسه راس ساعت 30/15 عصر با صلوات محمدي خاتمه يافت.

 
تعداد بازدید: 476
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal