شهرداری رشت
۱۴۰۲ يکشنبه ۷ خرداد
به وب سایت معاونت ترافیک شهرداری رشت خوش آمدید
پنجا ه و يكمين جلسه كارگروه ترافيكي شهرداري رشت برگزار شد 1392/09/30
پنجا ه و يكمين جلسه كارگروه ترافيكي شهرداري رشت برگزار شد

پنجاه و يكمين جلسه كارگروه ترافيكي شهرداري رشت مورخ 09/08 /92

     پنجاه و يكمين جلسه كارگروه ترافيكي شهرداري رشت با موضوعات مطروحه در دعوت نامه شماره 1316/55 مورخ 06/08/92 در روز پنجشنبه مورخ 09/08/92 راس ساعت 10 با حضور معاونين و مديران شهرداري و مسئولين محترم انتظامي و راهور استان و نمايندگان دستگاه هاي قضايي و استانداري محترم در دفتر كار حوزه معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري رشت برگزار گرديد. در ابتداي جلسه آقاي مهندس طليسگر معاون محترم حمل و نقل و ترافيك شهرداري رشت ضمن عرض سلام و خير مقدم خدمت حضار محترم بياناتي در مورد ضرورت تشكيل كارگروه ترافيكي بيان فرمودند.

 

 

1-      بررسي گزارش هاي دانشگاه آزاد در مورد ساماندهي تقاطعات سطح شهر

2-     بررسي مطالعات گروه پژوهشي آمايش سرزمين در مورد ساماندهي شبكه اتوبوسراني

3-   بررسي ترافيكي طرح جمع آوري انسدادكنندگان معبر شهيد مطهري

4-   طرح ساماندهي و مقابله با دستفروشان در حاشيه بلوار و كمربندي هاي شهر

5-    بررسي جانمايي پيشنهادي معاونت محترم عمراني در مورد احداث پل سوار رو حدفاصل پل تختي تا زرجوب

6-    درخواست اهالي نخودچر مبني بر نصب سرعت كاه و موضوعات ديگر

 

 

مصوبات:

1)        با توجه به توضيحات مشاور گروه پژوهشي آمايش سرزمين (دانشگاه گيلان) در مورد ساماندهي شبكه اتوبوسراني و خطوط ويژه اتوبوس، كليات طرح مورد تصويب قرارگرفت. مقرر گرديد مشاور طرح با معاونت محترم عمراني و معماري و شهرسازي از نقطه نظر طرح هاي در دست اجرا در مسيرهاي پيشنهادي هماهنگي نمايد. همچنين مقرر گرديد مشاور طرح گزينه برتر را ( با اولويت اجراي خط ويژه امام) بررسي اقتصادي نموده و نقشه هاي اجرايي پيشنهادي با نقشه هاي GIS شهر منطبق شده و در اختيار حوزه انفورماتيك و برنامه ريزي شهرداري رشت به عنوان يك لايه GIS قرار گيرد و در نهايت نسخه اي از آن در قالب CD به معاونت هاي حمل و نقل ، عمراني و معماري و شهرسازي و سازمان حمل و نقل و ترافيك ارسال گردد. همچنين مقرر شد اطلاعات GIS از طريق مكاتبه آقاي مهندس جمشيدپور با خانم گل احضار در اختيار مشاور طرح قرار گيرد. 

2)       با توجه به درخواست مديريت محترم منطقه 4 با برچيدن سرعت كاه زير پل عابر جماران به دليل اجراي پل و آشفتگي عبور و مرور وسائل نقليه، موافقت گرديد.

3)     با توجه به توضيحات مشاور ( دانشگاه آزاد) در مورد ساماندهي تقاطع ميكائيل با كليات آن كه شامل اصلاح زمانبندي چراغ تقاطع بود، موافقت گرديد. همچنين به دليل اهميت كاركرد بهينه تقاطع مقرر گرديد ايستگاه تاكسي در تقاطع حدود 50 متر به خارج تقاطع منتقل گردد. مقرر گرديد جهت نصب دقيق تابلوي تاكسي و جانمايي ايستگاه توسط نماينده سازمان تاكسيراني و كارشناس ترافيك منطقه دو به همراه كارشناس سازمان حمل و نقل و ترافيك و معاونت حمل و نقل و ترافيك اجرايي گردد. با توضيحات مشاور در مورد تقاطع دفاع مقدس با كليات آن در مورد زمان بندي و اصلاح هندسي موافقت گرديد.

4)     با توجه به درخواست شماره 7474/66 مورخ 29/07/92 معاونت محترم عمراني شهرداري رشت مبني بر تعرفه محل احداث پل سواره رو در كنار گذر تختي به زرجوب با پيشنهاد جانمايي آن معاونت به دليل وجود در طرح تفضيلي و با عنايت به توضيحات معاونت محترم معماري و شهرسازي مورد موافقت گرفت و مقرر شد با هماهنگي معاونت محترم معماري و شهرسازي پس از ارايه نقشه دقيق معماري و جانمايي مصوب شده پل، فايل CAD آن به معاونت حمل و نقل ارسال تا طراحي اصلاح هندسي معبر متصل به پل صورت گيرد.

5)      با توجه به درخواست شماره 12-69204 مورخ 17/07/92 دانشگاه گيلان منضم به نامه شماره 1/3352/1/8029 مورخ 28/07/92 فرمانداري رشت در خصوص پيش بيني يك ايستگاه اتوبوس جهت سرويس دهي به دانشجويان دانشگاه، با جانمايي آن بعد از  مجتمع در حال ساخت آدينه جنب پل رودخانه موافقت گرديد. همچنين ايستگاه اتوبوس اختصاصي واقع در جنب علوم پايه حذف گردد و مقرر شد طي نامه اي به دانشگاه گيلان اعلام شود كه براي خدمت دهي بهتر به دانشجويان يك ايستگاه اتوبوس در داخل محوطه دانشكده علوم پايه در صورت نياز احداث نمايند.

6)      با توجه به رونوشت نامه شماره الف/15770/44 مورخ 03/07/92 سرپرست محترم شهرداري رشت خطاب به رياست محترم پليس راهور رشت در خصوص جمع آوري انسدادكنندگان معابر شهري از جمله خيابان شهيد مطهري پس از بحث  و بررسي و ارائه راهكارهاي مختلف و بررسي پيامدهاي اجتماعي و عرض كم معبر با طرح ايجاد خط ويژه مخالفت گرديد. عليهذا جهت بررسي دقيق تر و ارايه ديگر راهكارها از جمله براي نصب و اجراي طرح پاركبان مجددا در كميته فني سازمان حمل و نقل و ترافيك ارجاع گردد و پس از طرح مجدد در كارگروه ترافيك و در صورت تصويب طرح ، نتيجه به كارگروه ترافيك شهرستان ارايه گردد.

7)     بمنظور رفع موانع انسداد معابر شهري با توجه به درخواست شماره الف/17593/44 مورخ 22/07/92 معاونت محترم خدمات شهري و مرقومه شماره 30/11/17/1/13/33 مورخ 13/07/92 رياست محترم پليس راهور مركز استان،مقرر گرديد معاونت محترم خدمات شهري يا مديريت محترم خدمات شهري و مديران محترم مناطق 5 گانه در صورت ملاحظه استفاده كنندگان دستفروش از وسيله نقليه پارك شده در كنار خيابان چه بصورت وانت بار يا خودروي سواري مورد استفاده اختفا وسايل دستفروشي در خودروهاي مذكور، طي مرقومه اي به پليس محترم راهور اعلام و پليس نيز نسبت به اعمال قانون نسبت به وسيله نقليه اقدام عاجل مبذول فرمايند.

8)     با توجه به نامه شماره 0852/92/ش مورخ 21/07/92 رياست محترم كميسيون حمل و نقل و رياست محترم كميسيون برنامه و بودجه شوراي اسلامي شهر رشت در مورد درخواست جمعي از اهالي محله نخودچر مبني بر اسقرار يك مانع عرضي وسيع و احداث پل هوايي ، با توجه به عدم جانمايي مورد درخواست از سوي شهرداري منطقه 4 مقرر گرديد اعضاي كميته فني و با حضور نماينده ترافيكي شهرداري منطقه 4 ضمن بازديد از محل نظر فني خود را جهت تصميم گيري به كارگروه ارايه نمايند.

 

 

جلسه راس ساعت 15 عصر با صلوات محمدي خاتمه يافت.

 
تعداد بازدید: 488
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal