شهرداری رشت
۱۴۰۲ يکشنبه ۷ خرداد
به وب سایت معاونت ترافیک شهرداری رشت خوش آمدید
پنجا ه و دومين  جلسه كارگروه ترافيكي شهرداري رشت برگزار شد 1392/09/30
پنجا ه و دومين جلسه كارگروه ترافيكي شهرداري رشت برگزار شد

پنجاه و دومين جلسه كارگروه ترافيكي شهرداري رشت مورخ 16/08 /92

  پنجاه و دومين جلسه كارگروه ترافيكي شهرداري رشت با موضوعات مطروحه در دعوت نامه شماره 1391/55 مورخ 14/08/92 در روز پنجشنبه مورخ 16/08/92 راس ساعت 11 صبح با حضور معاونين و مديران شهرداري و مسئولين محترم انتظامي و راهور استان و نمايندگان دستگاه هاي قضايي و استانداري محترم در دفتر كار حوزه معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري رشت برگزار گرديد. در ابتداي جلسه آقاي مهندس طليسگر معاون محترم حمل و نقل و ترافيك شهرداري رشت ضمن عرض سلام و خير مقدم خدمت حضار محترم بياناتي در مورد ضرورت تشكيل كارگروه ترافيكي بيان فرمودند و سپس موضوعات جلسه به شرح مطرح گرديد:

 

1.         يكطرفه كردن خيابان روبروي فرمانداري جنب تامين اجتماعي

2.        جانمايي پاسگاه يخسازي

3.      بررسي و پيگيري تشديد اعمال قانون براي رانندگان وسايل نقليه متخلف از نقطه نظر حركت با سرعت غيرمجاز در بلوار گيلان توسط پليس محترم راهور

4.      صدور مجوز ساخت پاركينگ طبقاتي در صيقلان

5.      مسدود نمودن تعدادي بريدگي در سطح شهر

6.       نصب تعدادي سرعتكاه حسب درخواست شهرداري هاي مناطق و مراجعات مردمي

7.      ديگر موارد خارج از دستور

 

مصوبات:

1)        با توجه به درخواست مالك ساختمان مجاور پاسگاه پليس راهور ميدان آزادگان (يخسازي)  و با امعان نظر به نامه شماره 38-27/6/17/1/3313 مورخ 24/12/90 رياست محترم پليس راهور مركز استان، مقرر گرديد با توجه به وجود تاسيسات شهري در مجاورت كانكس موجود متعلق به نيروي انتظامي در جلوي پارك دانشجو، كانكس پليس راهور نيز از محل فعلي در پياده روي بلوار شهداي گمنام توسط شهرداري منطق چهار برداشته شده و به مجاورت كانكس پليس انتظامي جلوي پارك دانشجو منتقل شود. همچنين به جهت جلوگيري از اختلالات ترافيكي مراجعين در ميدان آزادگان با جانمايي آن در پاركينگ هاي زير پل غير همسطح مخالفت گرديد. همچنين مقرر گرديد در نامه اي به شهردار محترم براي جانمايي و انتقال دائم و ساخت ساختمان مناسب براي پاسگاه هاي پليس در بودجه سال آينده رديف اعتباري پيش بيني گردد. 

2)       با توجه به نامه شماره الف/19000/112 مورخ 11/08/92 مديريت محترم حقوقي شهرداري رشت با موضوع درخواست جانمايي دكل هاي ميكروي شركت ايرانسل، نظر جميع اعضا بر اين بود كه اين موضوع ارتباط موضوعي ترافيكي نداشته و در محدوده اختيارات كارگروه ترافيكي نمي باشد و اين موضوع بايد از طريق معاونت محترم خدمات شهري شهرداري رشت تصميم گيري شود.

3)     در مورد درخواست شماره 2712/8/92 مورخ 9/7/92 از سرپرستي معاونت دانشگاه سما رشت در خصوص يكطرفه نمودن خيابان خورشيد، مقرر گرديد كه اين موضوع مجددا جهت بررسي بيشتر  به كميته فني ارجاع گردد تا از لحاظ دسترسي ها كارشناسي بيشتري صورت گيرد.

4)     در مورد نامه شماره 15302/33/3/د  تاريخ 29/7/92 ارسالي از شهرداري منطقه سه در خصوص احداث پاركينگ واقع در صيقلان داخل معبر 6 متري بدليل عرض كم معبر و جذب سفر بالاي ساختمان تجاري و پاركينگ آن با درخواست فوق مخالفت گرديد.

5)      به جهت ساماندهي حركات خودروها در بلوار گيلان به صورت ويراژ و سرعت زياد، با توجه به اظهارات و توضيحات  رياست محترم پليس راهور شهر رشت مقرر گرديد موضوع در قالب طرحي ويژه از سوي پليس راهور بعد از ايام سوگواري محرم، اعمال قانوني، رفع مشكل و اجرايي گردد.

6)      موضوع احداث سرعتكاه آسفالته در اولين بريدگي بعد از چهارراه وحدت در بلوار ديلمان در جلسه مطرح و مقرر گرديد از سوي كميته فني هم ايمن سازي بريدگي مذكور و سهم قوس واقع در سه راه بعد از اين نقطه بررسي و براي آن طرح ارايه گردد.

7)     مقرر گرديد آقاي مهندس جمشيدپور مديريت محترم سازمان حمل و نقل و ترافيك شهرداري رشت در جلسه آتي كارگروه، گزارشي در مورد تعداد درخواست هاي مردمي يا ادارات يا مناطق شهرداري جهت ايجاد سرعت كاه ها كه بعد از بررسي در كميته فني مخالفت شده به كارگروه گزارش كتبي ارايه نمايند.

8)     مقرر گرديد عملكرد مناطق در مورد مصوبات كارگروه ترافيكي به صورت ماهانه توسط مديران محترم مناطق به اطلاع اعضاي كارگروه رسانده شود.

 

 

جلسه راس ساعت 13 عصر با صلوات محمدي خاتمه يافت.

 
تعداد بازدید: 510
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal